Öğrenciler, ÖSYM tarafından hazırlanan YKS ile herhangi bir üniversiteye yerleştirilmeden önce, kendi ilgi ve yeteneklerine göre uygun bir programa yerleştirilip daha üniversite sınav stresini yaşamaya kalmadan üniversitede kendi yerini ayırtmış olur.

Bu yıl universite sınavına girecek lise öğrencileri, mezunları yada herhangi bir üniversitede bir programa yerleşip okumakta olan öğrenciler ‘Apply Nisantaşı’ na başvurarak hem hayalindeki bölümde okuyup hem de burs imkanlarından faydalanabilirler.

Dünyanın en prestijli okullarının uyguladığı üniversite kabul metoduyla, üniversite adaylarının yapması gereken tek şey sisteme girip kayıt olmaktır. Aday email adresini ve şifresini oluşturup kayıt olduktan sonra, adayın email adresine gelen aktivasyon mailini onaylayıp sisteme girerek aday hakkında bilgi verecek olan formu doldurmalıdır.

Nişantaşı Üniversitesine başvuran üniversite adayları, ÖSYM tarafından hazırlanan sınava daha girmeden tüm kaderlerini stres dolu olan ve yılda sadece 1 kez yapılan sınava göre değil, şu zamana kadar yaptığı, yapmakta olduğu yada yapacağı projelere göre değerlendirilirler. Nişantaşı Üniversitesi olarak üniversite adaylarının Ösym tarafından hazırlanan sınava daha girmeden adayın daha rahat bir şekilde sınav sürecini atlatmasına yardımcı oluyoruz.

Aday yapması gereken başvuru formunu doldurduktan sonra YKS sınavına girmeden Nişantaşı Üniversitesi Değerlendirme Komisyonuna sundukları başvuruları ile değerlendirilirler. Daha sonra seçilen adaylar Akademik Komisyon tarafından mülakata çağrılırlar. Komisyon tarafından seçilen adayın kabul belgesini aldığı zaman, kabul belgesinde hak kazandığı burs miktarlarıda belirtilir.

Kayıt esnasında verdiğiniz email adresinde sonuçların açıklandığı duyurulur. Bu yüzden aday, en başta formu doldururken verdiği bilgilerden emin olmalıdır. Aynı zamanda, aday emailini takip etme yükümlülüğünü almalıdır. Aday, Nişantaşı Üniversitesinin formunu doldururken oluşturdukları kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak sonuçlarını görebilir.

Apply Nişantaşından kazanılan burs öğrencinin eğitim yılı boyunca geçerlidir. Adayın kazandığı bursun kapsamı eğitim ücretinden oluşmaktadır. Adayın bursu, aldığı kabul mektubunda belirtilen hak kazandığı bölümler için geçerlidir. Kısacası, burs, kabul mektubunda belirtilen bölümler dışında başka bir bölüm için geçerli değildir. Adayın aldığı kabul formunda hak kazandığı burs oranı bölümlere göre değişiklik gösterebilir.

Aday başvuruda belirtilen kriterleri eksiksiz doldurmaya dikkat etmelidir. Kelime sınırından dolayı aday yazacaklarını daha önce ayrı bir yerde oluşturup daha sonra bu yazdıklarını başvuru formuna aktarırsa, adayın kendini eksiksiz ve daha iyi bir şekilde tanıtmasına yardımcı olacaktır.